ALCATRAZ

Resmi açıklamalara göre bir adanın üzerinde kurulu olan Alcatraz hapishanesi 21 Mart 1963’te masrafların artması ve binaların yıpranması nedeniyle kapatıldı. Adadaki 256 mahkum ve 46 gardiyan nakledildi. Yapılan resmi açıklama bu kadardı, peki aslında orada ne olmuştu? 302 insan bir gecede nereye nakledildi? Neden bu insanlardan bir daha haber alınamadı? Bu insanlar nereye kayboldu? Bu olayların arkasında kim vardı ve en önemlisi 302 insan günümüze hiç yaşlanmadan nasıl ve ne için dönüyorlardı. Tüm bu soruların cevabı Alcatraz’daydı. Dizinin yapımcıları arasında J.J. Abrams (‘Fringe’, ‘Lost’, ‘Star Trek’ ve ‘Super 8’) var. Abrams’ın varlığı insanın aklına, Alcatraz yeni bir Lost mu olacak sorusunu getiriyor. Yapım Amerika’da Fox kanalında yayınlanıyor, ülkemizde ise Dizimax kanalında yayınlanan diziye şimdi biraz daha yakından bakalım.

Rebecca Madsen (Sarah Jones), San Francisco Polis Departmanı’nda bir dedektiftir. Madsen bir cinayet vakasıyla ilgilenmek için o gün olay yerine gider. Eski bir Federal ajanın öldürüldüğü bu vaka onun yetki alanının dışında kaldığı için vakayı Federal ajan Emerson Hauser (Sam Neill) devralır. Şüpheli ölüm dedektif Madsen’ın ilgisini çeker ve olay yerinden gizlice parmak izi alır. Parmak izi 30 yıl önce ölen ve bir zamanlar Alcatraz’da hapis yatan mahkuma aittir. İşin ilginç yanı öldürülen federal ajanda bir zamanlar Alcatraz’ın müdür yardımcısıdır. Madsen için Alcatraz’ın ayrı bir önemi var çünkü büyük babası yıllar önce orada gardiyanlık yapmış. Dedektif araştırmalarına Alcatraz hakkında kitaplar yazan Dr. Diego “Doc” Soto’ya (Jorge Garcia) ulaşarak devam eder. İkili bu cinayet vakasını, Federal ajan Hauser’ın bütün engellemelerine rağmen soruşturmaya başlar ve başarılı olurlar. 

Bu başarıdan etkilenen ajan Hauser, dedektif Madsen ve Alcatraz takıntılı Soto’yu ekibine alır. Ajan Hauser uzun zamandır bir gecede ansızın kaybolan mahkumların dönüşünü beklemektedir. Mahkumlar dönmeye devam edecek ve bu gizli ekip onları durdurmak için ellerinden geleni yapacaktır. Federal ajan Hauser bu gizemi çözecek, dedektif Madsen tarihin en tehlikeli suçluları yakalayacak ve Soto’da tekrar canlanan Alcatraz’ı daha derin araştırma fırsatı bulacaktır.

Reklamlar

Yorum bırakın

Filed under YABANCI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s