YALAN DÜNYA

Merakla beklenen ve sonunda izleyebildiğimiz, senaryosunu Gülse Birsel’in yazdığı, yönetmenliğini Jale Atabey Özberk’in yaptığı ‘Yalan Dünya’ geçtiğimiz haftalarda ekranlara geldi. Kadrosuyla göz dolduran yapımda Altan Erkekli, Füsun Demirel, Olgun Şimşek, Beyazıt Öztürk, Gülse Birsel, Hasibe Eren, Sarp Apak, Öner Erkan, Nihal Yalçın, Bartu Küçükçağlayan, Tuna Orhan, Ömür Arpacı, Hakan Meriçliler, İrem Sak, Gupse Özay ve Gönül Ülkü gibi kendilerini kanıtlamış oyuncular yer alıyor. Çatışması bol dizinin konusu şu şekilde; 

Antakya’dan Cihangir’e taşınan Kocabaş ailesi geleneksel bir ailedir. Otoriter bir babaya (Altan Erkekli), titiz bir anneye (Füsun Demirel) sahip olan ailenin iki çocukları var. Kızları Gülistan (Hasibe Eren) ve oğulları Rıza (Beyazıt Öztürk). Gülistan çapkın Selahattin (Olgun Şimşek) ile evli ve Orçun (Bartu Küçükçağlayan) adında bir oğulları var. Evin oğlu Rıza nişanlısı Nurhayat’tan (Gupse Özay) ayrılınca, Kocabaş ailesinin bayanları çifti birleştirmek için planlar yapmaya başlarlar. Rıza’nın nişanı bozmasına kızan otoriter baba, Rıza evlendiğinde oturması için beklettiği yan daireyi kiraya verir. Bu sırada Selahattin’in ikiz kardeşi Ahmet (Olgun Şimşek) evsiz kalınca onlara yerleşir.

Yıllardır bir dizide başrol kapmaya çalışan Deniz (Gülse Birsel) ve kardeşi Bora (Öner Erkan) İzmir’den İstanbul’a gelir. Aradığı fırsatı yakalayan Deniz başrolü kapar ve İstanbul’da ev arayışına girer. Oyuncu arkadaşı Açılay’la (Nihal Yalçın) birlikte bir eve çıkmaya karar veren Deniz kardeşi bora ile birlikte muhafazakâr Kocabaş ailesini kandırır ve onların komşusu olur. Aralarına burnu havada oyuncu Emir’i de (Sarp Apak) alan arkadaşlar artık beraber yaşayacaklardır. 

Artık Cihangir’e tezat geleneksel Kocabaş ailesi ve sanat için kavrulan 4 bekar gencin yaşamları ortak bir terasta birleşmekte ve komik olaylar ardı ardına gelmektedir.

Reklamlar

Yorum bırakın

Filed under YERLİ

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s