HOMELAND

People, USA Today, US Weekly, New York Post, New York Daily News’ün beşer yıldız verdiği, 2012 Altın Küre Ödülleri’de En İyi Drama ve En İyi Kadın Oyuncu dalında ödül alan, Homeland 27 Şubat’tan itibaren ülkemizde seyirci ile buluşacak. Showtime kanalında yayınlanan dizinin prömiyeri 11 Ocak 2011’de yapıldı. Kanal bu prömiyerle, son 8 yılın en yüksek  izlenme oranını aldı. Dizinin kadrosunda Damian Lewis, Claire Danes, Mandy Patinkin ve Morena Baccarin var. 1. sezonu Amerika’da biten,  sezon başında 2. sezon onayını alan yapım, hikayesi ve olay örgüsüyle baş döndürecek.       

Carrie Mathison (Claire Danes) istihbarat servisinden görev yapan ve sorgulama tekniklerinde uzman bir CIA memurudur. Bağdat’ta görev yaptığı süre içerisinde, Abu Nazir adlı dünyanın en tehlikeli teröristinin bombacısını sorgulama fırsatı yakalar. Bombacı idam edileceği sırada Amerikalı bir savaş esirinin saf değiştirdiğini ve ülkesine bir saldırı için döndüğünü söyler. Carrie bu bilginin üzerinde çok durmaz çünkü ne Irak’ta nede Afganistan’da Amerikan savaş esirleri bulunmuyordur. Aradan 10 ay geçer. Amerikan askerleri birimleri Irak’ta bulunan bir üsse operasyon düzenler ve bu operasyonda 2003’den beri öldüğü sanılan Denizci Çavuş Nicholas Brody (Damian Lewis) bulunur. Herkesin büyük bir sevinçle karşıladığı bu duruma, Carrie büyük bir şüpheyle yaklaşır. Çavuş Brody ülkesi için artık bir kahraman, Carrie için ise bir muamma hatta saplantıdır.  

Carrie Bağdat’da aldığı istihbaratı, CIA yetkilisi ve aynı zamanda onu yetiştiren gözeten ve bugünlere getiren Saul Berenson’a  (Mandy Patinkin) söyler. Saul, Carrie’nin endişelerini yersiz bulur ve yeterli delil olmadığını için bu konuda bir şey yapmamasını tavsiye eder. Böylece bu sözde saf değiştirme tehdidi CIA birimleri için hiç var olmamış, Carrie için ise çoktan bir takıntı haline gelmiş olur. Carrie, çavuş Brody’i CIA’den bağımsız 7/24 izlemeye, telefonlarını dinlemeye başlar. Aradığı iki cevap vardır; Brody bir Amerikan kahramanı mı yoksa El Kaide’nin bir elemanı mı?  

Yorum bırakın

Filed under YABANCI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s