THE WALKING DEAD

Bilindiği üzere The Walking Dead, ‘Pretty Much Dead Already’ adlı  7. bölümü ile sezon arası vermişti. Dizi, 2. sezonun ikinci yarısı kanalı AMC ekranlarına yeni bölümü ‘Nebraska’ ile 12 Şubatta dönecek. Açıklamalara göre sezonun ikinci yarısı hikaye anlatımı hızlanacak ve diziye yeni karakterler dahil olacak. Konuk oyuncu olarak katılacak isimler; Michael Raymond James ve Aaron Munoz. Oyuncuların kaç bölüm oynayacakları konusunda ise bir bilgi yok. Sophie’nin trajik ölümü ile çiftlikte bazı dengeler değişecek. Rick ve Shane çekişmesi ise kaldığı yerden devam edecek. Söylentilere göre de Atlanta’nın düşüşünü görebiliriz, bu demektir ki bolca flashback, kaos ve yok olan şehir sahneleri olabilir.

The Walking Dead 3. sezon onayını aldı, 3. Sezon 16 bölümden oluşacak. Kimi izleyiciye göre oldukça iyi başlayan ama durağan devam eden dizide neler olmuştu bir hatırlayalım. İzlemeyenler varsa dizinin tadını kaçırabilecek bilgiler vardır önceden uyaralım.

Jenner’ın CDC binasındaki patlaması ile grup Fort Beginnig’a doğru yola çıkarlar. Yollar terk edilmiş arabalarla doludur, onların arasından geçerken Dale’in arabası hararet yapar ve grup durmak zorunda kalır. Bu süreyi diğerleri kıyafet, gıda malzemesi, su ve benzin arayarak geçirmeye karar verir. Dale her zamanki gibi arabasının üzerinde gözcülük yapıyordur, bu sefer korktuğu başına gelir, etraf zombi dolmaya başlamıştır. Herkes arabaların altına saklanır. Kalabalık zombiler yürüyüp yanlarından geçer. Artık etrafın güvenli olduğunu düşünen Sophia tam hareket edeceği sırada iki zombi tarafından fark edilir. Sophia peşinde iki zombiyle beraber ormana koşar, Rick’de onların peşinden gider. Zombileri etkisiz hale getirir ama Sophia ortada yoktur. Sonrasında Sophia’yı arama serüveni başlar. Rick, oğlu Carl ve Shane ormanda Sophia’yı ararken Carl nerden geldiği belli olmayan bir kurşunla vurulur. Çocuğu kazayla vuran Otis’tir, Otis birkaç kurtulanla beraber Hershel isimli birinin çiftliğinde yaşamaktadır. Tıbbi malzeme eksikliğinden Carl hemen iyileşemez. Shane ve Otis malzeme bulmak için yola çıkarlar. Sonunda Carl iyileşmeye başlar ve Lori hamile olduğunu anlar. Hala Sophie’nin arama kurtarma çalışmaları devam etmektedir. Bu sırada Hershel’in kızı Maggie ile Glenn yakınlaşmışlardır. Bir gece Glenn, Maggie’le çiftlikte bulunan ve sürekli kilit altında olan samanlıkta buluşmak ister. Glenn o gece ahırdaki zombileri görür. Çiftlik halkı zombileri hasta insanlar olarak görmektedir bu yüzden ahırda onları kilit altında tutuyorlardır. Bir süre sonra Rick ve grubun geri kalanı bu sırrı öğrenir. Shane derhal olaya müdahale etmek ister ve samanlığın kilidini açar. Grup tüm zombileri tek tek öldürmeye başlar. Tüm zombilerin öldüğü düşünüldüğü sırada içerden bir ses gelir. Herkes kapıya bakar, herkes şaşkındır çünkü kapıdan çıkan günlerdir aradıkları Sophia’dır. Rick Sophia’yı öldürür.

Reklamlar

Yorum bırakın

Filed under YABANCI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s