‘UÇURUM’ UN KIYISI

Karakter promoları ardı ardına dönen Uçurum dizisi, 14 Şubat Salı akşamı Atv ekranlarında ilk sınavını verecek. Yapımcılığını Süreç Film/Ali Gündoğdu, yönetmenliğini Cem Karcı‘nın üstlendiği dizinin senaryosunu ise Ezel‘in senaristi Kerem Deren kaleme alıyor. Sırtını iyi isimlere dayamış bu yapımın kadrosu da oldukça zengin: Mehmet Ali Nuroğlu, Selçuk Yöntem, Erdal Yıldız, Esra Ronabar gibi isimlerin yanı sıra Lavigna Longhi, Denise Capezze gibi yabancı isimlerde var. Senarist Kerem Deren’in ‘Ezel, akıl oyunları üzerine kurulu bir işti, Uçurum’un tavrı satranç oyunu gibi değil. Bu bir sokak kavgası…’ dediği dizinin konuna kısaca bir bakalım.

Moldova’dan Türkiye’ye gelen Eva ve kardeşinin karşısına çokta iyi insanlar çıkmaz. Oysa Eva; hayatını kurtarma, kazanma ve yaşama çabasındadır. İşler Eva’nın istediği gibi gitmez ve kız kardeşinin başına korkunç bir şey gelir. Artık Eva kız kardeşini ne pahasına olursa olsun kurtarmak zorunda. Genç kadının yolu askerlik travmasını daha atlatamamış, Aksaray’da taksicilik yapan Adem’le kesişir. Adem ve Eva tüm zorluklara rağmen onlara yardım eden az bir insan grubuyla, Eva’nın kardeşini kurtarmaya çalışır. İşte hikâyenin başlangıç noktası bu ama hikâye daha da derinleşecek.   

Gerçek yaşam öykülerini, dizinin deyimiyle ‘Uçurumun eşiğine gelmiş insanların yaşamlarını’ anlatmak öyle kolay olmadı. Dizi için ciddi bir hazırlık yapılmış, bu hazırlık süreci tam 1,5 yıl sürmüş. Taksiciler ve insan ticareti üzerine geniş çaplı bir araştırma yapılmış. Bunun yanı sıra çocuk ve kadın ticareti, organ kaçakçılığı ve ticareti ve cinsel amaçlı sömürü gibi konularda incelenmiş.  

Yorum bırakın

Filed under YERLİ

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s