GERÇEK MASAL KAHRAMANLARI

 

Lost’un yazar ve yapımcıları; Adam Horowitz ve Edward Kitsis’in yarattığı Once Upon a Time bilindiği üzere ülkemizde de yayına girdi. Amerika’da ABC kanalında yayınlanan dizi, fantastik bir drama. Gerçek karakterlerle masal kahramanlarını harmanlayan dizi, karşımıza modern, geleneksel ve alternatif bir fantastik drama sunuyor.

 

Beyaz Atlı Prens(Josh Dallas), Pamuk Prenses’i (Ginnifer Goodwin) öperek uyandırır ve tüm masal kahramanlarının katıldığı büyük bir düğünle evlenirler. Kötü Kalpli Kraliçe (Lana Parrilla), ansızın düğüne gelir ve tüm kahramanları lanetleyeceğini ve onların mutlu sonlarını alacağını söyler. Fakat masal yazılmıştır, bir umut ve kurtuluş vardır. Büyülü ormandaki bu laneti, sadece Prens ve Prensesin doğacak kızı Emma (Jennifer Morrison), 28 yaşına bastığında kaldırabilecektir. Bebek  Emma doğar ve Kötü Kalpli Kraliçe onun peşine düşer. Peri’nin koruyucu büyüsüyle, Emma güvenli olan dünyaya gönderilir. Bunu duyan Kraliçe, dediğini yapar ve Büyülü Orman içindeki tüm kahramanları lanetler. Böylece tüm kahramanlar dünyada Storybrooke adında bir kasabada, mutlu sonları Kötü Kalpli Kraliçe tarafından çalınmış, zamanları durmuş bir şekilde kapana kısılır. Artık tüm mutlu sonlar kraliçe’nindir. Hiç biri bir zamanlar Büyü Orman’da yaşadığını hatırlamaz ve kendilerinin masal kahramanı olduklarını bilmezler.

Emma (Jennifer Morrison) ise dünyada kimsesiz, yalnız başına büyür ve genç bir kadın olur. 28. yaş gününü tek başına evinde kutlarken kapısı çalınır. Gelen kişi elinde kocaman bir masal kitabı olan, 10 yıl önce evlatlık verdiği oğlu Henry’dir. Çocuk Stroybrooke’ta Belediye Başkanı Regina’nın üvey oğludur ve tüm bu gerçekleri bilen, farkında olan tek kişidir. Henry Emma’yı, Regina’nın Kötü Kalpli Kraliçe, kendisininse Pamuk Prensesin kızı olduğuna ikna etmek zorundadır. Böylece Emma farkında olmadığı bir savaşa hazırlanır.

 

Geçmiş zamanın masal kahramanları ile şimdiki zamanın kasaba halkını paralel bir kurgula sunan yapımda, kalabalık bir kadro var. Bilindiği üzere çokta hikâye var. Anlatım başarısı olan Once Upon a Time’ı izlerken umarım keyif alırsınız. İşte dizide karşılaşacağımız bazı masal kahramanları; Pamuk Prenses, Beyaz Atlı Prens, Kötü Kalpli Kraliçe, Yedi Cüceler,  Rumplestiltskin, Kırmızı Başlıklı Kız, Avcı, Külkedisi, Pinokyo, Gepetto, Hansel ile Gretel, Güzel ve Çirkin, Sihirli Ayna, Lambanın Cini, Kral Midas, Jiminy Cricket (cır cır böceği).

Reklamlar

Yorum bırakın

Filed under YABANCI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s