YENİ DİZİ // TOUCH

Evreni, kusursuz bir oran ve şablon olarak bize sunan Touch, merkezine 24’ün yıldızı Kiefer Sutherland’i alarak aslında izleyicilerin kaderini de diziye bir şekilde bağlamış oldu. Dramatik yapısının temelinde bir baba ve oğlu var. Martin Bohm (Kiefer Sutherland), 11 Eylül saldırılarında karısını kaybetmiş, son 11 yıldır oğluna bakabilmek için birçok işte çalışmış, zor bir yaşam mücadelesi veren eski bir gazetecidir. Otistik belirtiler gösteren oğlu Jake Bohm (David Mazouz) ise, bugüne kadar tek kelime etmemiş, iletişim ve uyum sorunu yaşayan, duygularını göstermekte zorlanan ve arası sadece sayılarla iyi olan bir çocuktur. 

Oğlunu çok seven Martin, onunla ne kadar iletişime geçmeye çalışsa da bunu başaramamış hatta Jake, babasının kendisine dokunmasına bile hiç izin vermemiştir. Sosyal hizmetler sorumlusu Clea Hopkins (Gugu Mbatha-Raw), baba ile oğlun yaşadığı bu dramı sonlandırmak ve Jake’in ihtiyacı olan özel ilgiyi alabilmesi için onu özel bir bakım evine yerleştirir. Her şeyi kaybettiğini düşünen Martin, çocuğun sayılara olan ilgisini araştırmaya başlar ve bu sayede Profesör Arthur Teller (Danny Glover) ile tanışır. Profesör, Jake’in birbirlerine rastlayıp, hayatları kesişecek insanların bağlantılarını sağlayan, geçmişi, geleceği görebilen ve bunların hepsini matematik hesaplamaları ile yapabilen özel bir çocuk olduğunu anlatır. Martin’in bundan sonraki görevi ise oğluna yardım edip, kaderleri formüle edilmiş, hayatları görünmez bir bağ ile bağlı olan insanlara, Jake’in şablonu aracılığı ile ulaşmak ve onlara yardım etmektir.     

Diziye göre, herkesin kaderi bir şekilde birbirine bağlı ve bu bağ birbirimize dokunmamızı sağlıyor. Fox’un yeni doğaüstü dramı Touch için 13 bölümlük bir ilk sezon siparişi verildi. Heroes ve Crossing Jordan’ın yaratıcısı Tim Kring‘in elinden çıkan Touch’ın, İdareci yapımcıları New Girl, Terra Nova’dan Peter Chernin ve Atherine Pope. Haberlere göre, 24 gibi uzun soluklu ve başarılı bir dizinin ardından Kiefer Sutherland ekranlara geri dönmek için, Touch’a bizzat talip olmuş. Kanal bir ön gösterimle 25 Ocakta diziyi izleyicilere görücüye çıkardı. Asıl buluşma ise, 22 Mart Perşembe gecesi dünya prömiyeri ile olacak.

Reklamlar

1 Yorum

Filed under YABANCI

One response to “YENİ DİZİ // TOUCH

  1. Geri bildirim: TOUCH: MARIA BELLO KADROYA DAHİL OLDU |

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s