GAME OF THRONES: 2. SEZON İLK BEŞ BÖLÜMÜN ÖZETİ [SPOILER]

1. bölüm ‘The North Remembers’- 1 Nisan Pazar

Robb Stark ve onun Kuzey Orduları, Lannister’larla olan savaşa devam ederken, Küçük Şeytan Tyrion genç kral Joffrey’e danışmanlık etmek ve onun aşırılıklarını engelleyebilmek için King’s Landing’e varır. Dragonstone Adasında ise, eski kral Robert’ın kardeşi Stannis ölen ağabeyinin tahtında hak iddia etmektedir. Bunun için rahibe ve büyücü olan Melissandre ile ittifak yapar ve onun tanrısının izinden gitmeye karar verir. Denizin karşısında, Daenerys yeni doğan 3 ejderhasıyla çölde büyük bir mücadeleye hazırlanır. Kuzeyde, sakat kalan Bran parçalanmış haldeki Stark’ların Winterfell’ini yönetmeye çalışır. Kışı beklemek istemeyen Gece Kolcuları, Sur’un ötesinde yola çıkmış yabaniler ve ak yürüyenlerle yüzleşecektir. Jon Snow ise bilinmeyene doğru yol almaktadır.

2. bölüm ‘The Night Lands’- 8 Nisan Pazar

Kralın yeni sağ kolu Tyrion, Kraliçe Cercei’yi, krallıkla ilgili konulardan uzaklaştırarak cezalandırır. Stark’ların en küçüğü Arya, Gece Kolcuları’na katılan Gendry’ye sırrını anlatır. Babası Demir Adaları Lordu olan Theon Greyjoy, babasının başarısızlıkla sonuçlanan isyanı yüzünden bir rehine gibi Stark’larla 9 yıl yaşamıştır. Genç Greyjoy babası ile bir araya gelir ve ilk yapacakları, dostlarını sırtından vurmak olacaktır. Ser Davos Seaworth, Stannis ve Melisandre ile King’s Landing’i denizden işgal etmek için güçlerini birleştirir.

3. bölüm ‘What Is Dead May Never Die’- 15 Nisan Pazar

Krallıkta, Küçük Şeytan ve Kralın sağ kolu Tyrion Lannister, verdiği evlilik vaatleriyle üç ittifak daha kurmayı başarır. Catelyn Stark ise bir ittifak umuduyla Stormlands’e gelir. Fakat Kral Renly, karısı Margeary ve onun ağabeyi Loras Tyrell’in başka planları vardır. Winterfell’de Luwin, Bran’ın rüyalarını anlamaya çalışmaktadır.

4. bölüm ‘Garden of Bones’- 22 Nisan Pazar

Genç Kral Joffrey, Robb Stark’ın zaferleri dolayısıyla onun kardeşi Sansa’yı cezalandırır. Tyrion ve onun kişisel hizmetlisi Bronn, genç kralın acımasızlığının önüne geçmek için yollar ararlar. Catelyn, Renly ve Stannis’den, Lannister’lara karşı birlik olmak için ricada bulunur. Dany ve Dothraki kabilesi, Qarth’ın kapılarına varır. Bu zengin şehir ve güçlü insanları onları iyi karşılar. Tyrion Kraliçenin adamlarından birini kendi casusu olmaya ikna eder. Arya ve Gendry, Harrenhal kalesine götürülürler ve artık hayatlarının yönü ‘The Mountain’ lakaplı Gregor Clegane’in ellerindedir. Davos eski alışkanlıklara geri döner ve Melisandre’yi gizlice Harrenhal’a sokmaya çalışır.

5. bölüm ‘The Ghost of Harrenhal’- 29 Nisan Pazar

Baratheon’lar arasındaki rekabetin sona ermesi, Catelyn’in kaçmasına Littlefinger lakaplı Petyr Baelis’inde harekete geçmesine neden olur. Tyrion’un casuslarından biri ona Joffrey’nin tehlikeli savunma planını olduğunu söyler. Theon, Ironborn olduğunu kanıtlarcasına Stony Shore’a doğru yelken açar. Harrenhal kalesinde, Arya’ya Gece Kolcularına katılan Jaqen H’ghar’dan bir söz alır. Gece Kolcuları ‘The Fist of The First Men’ adlı yere varırlar. 

Reklamlar

Yorum bırakın

Filed under DİZİ HABER

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s