HOUSE M.D. // SEZON FİNALİ// PROMO// DAVID SHORE RÖPORTAJI

Sekiz yılın sonunda arkasında 177 bölüm bırakan House M.D. dizisi duygusal finali ‘Everybody Dies21 Mayıs Pazartesi akşamı Fox kanalında son kez ekranlara gelecek. 2004 yılından bu yana Dr. Gregory House karakterini canlandıran Hugh Laurie, BBC’nin skeçlerinde oynayan 45 yaşında İngiliz bir oyuncuyken, bugün uluslar arası üne sahip bir aktör haline geldi. Dizinin başarısı kuşkusuz tartışılmaz ama bir gerçek var ki ne kadar üzücü olsa da dizi sonlanmak için doğru zamanı seçti. Zaman içinde tutarlı bir şekilde reytingleri düşen dizi, yinede diğer yapımlar arasından sıyrılarak 8. sezonuna kadar devam etti. Dizi o kadar başarılı oldu ki House’un kuralları, söyledikleri yüzünden ‘Houseisms’ gibi bir kavram bile yaratıldı. 

Dizinin yaratıcı David Shore ‘ Son benim için çok özel, iyi bir final yapmak çok zor. Başarılı olabilirde olmayabilir de. Umarım insanları memnun edebilirim.’ dedi. House karakteri üzerine konuşan Laurie, kendiyle canlandırdığı karakter arasında büyük farkı ‘ Ben hayatım boyunca özür diledim, House bunu asla yapmaz.’ diyerek vurguladı. Shore dizi daha proje aşamasındayken, House karakterinin anti-Marcus Welby gibi olmasını istemiş. Dediğine göre ‘İçinde biraz Sherlock Holmes barındıran ve insanların yüzüne ahmak olduklarını söyleyen bir karakter.’ tasarlamış. Shore ‘ Bazı şeyler hiç kolay olmadı. House’u bir kurumda çalıştırmak, bu zordu. Onu bir ilişkinin içine konumlandırmak, bu daha zordu. Kemik ekibini dağıtmak, bu ticari olarak aptalcaydı ama bunu bir fırsat olarak gördük. Çeşitli durumlar  yarattık ve  kendimize  House buna ne tepki verirdi diye sorduk .’ diyor ve ekliyor ‘ Dizinin standartlarını yüksek tutmak için sürekli meydan okuduk.’ 

Dizinin bitimi ne kadar hayranları üzse de, tanıdık yüzlerin final için tekrar bir araya gelmesi üzdüğü kadar mutluda etti. Cameron (Jennifer Morrison), Thirteen (Olivia Wilde), Masters (Amber Tamblyn) ve Kutner (Kal Penn) tekrar göreceğimiz karakterler arasında. Şuan merak edilen; finalde kimin öleceği? Hayranlar çeşitli komplo teorileri geliştirdi. Diziye final için geri dönecek karakterle, kanser hastası olan ve tedavi olmak istemeyen Wilson’un (Robert Sean Leonard) cenazesine katılmak için mi bir araya geliyorlar? En kötüsü de House’un finalinde House ölebilir mi? Fragmana bakıldığında House’un çok sıkıntılı olduğunu görüyoruz. Hatta biraz daha dikkatli bakıldığında bir yerden düştüğünü fark edebilirsiniz. Bu düşüş gerçek bir düşüşte olabilir, House’un ruh halinin imgesel düşüşü de olabilir. Her soru 21 Mayıs’ta cevaplanacak ve her şey Pazartesi gecesi FOX ekranlarında aydınlanacak veya kararacak.

Marcus Welby M.D. 1969 ve 1976 yılları arasında ABC’de yayınlanan medikal drama dizisi.

Yorum bırakın

Filed under DİZİ HABER, PROMO

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s