DEXTER // 7. SEZON DETAYLARI

Showtime’ın rekorlara doymayan dizisi Dexter’ın 7. sezon prömiyerine daha bir kaç ay var. En son Dexter’ı, 6. sezon ‘This is the way the World End’ adlı sezon finalinde aslında ‘Kendi dünyası son bulurken’ bırakmıştık. Adli Tıp Kan Analiz Uzmanı ve aynı zamanda bizim favori seri katilimiz Dexter, uğraşlar sonucu ele geçirdiği kurbanını öldürdükten sonra üvey kız kardeşi Debra’ya kötü bir şekilde yakalanmıştı. Ortada bir sürü merak var ve doğal olarak soru ama hiç cevap yoktu. İmdadımıza dizinin idari yapımcısı Sara Colleton yetişti ve TV Guide’a verdiği röportajda bizlere 7. sezona dair bazı ipuçları verdi. Yazıyı okumaya kararlıysanız spoiler içerir uyaralım. 

İlk olarak üvey abisinin artık bir katil olduğunu öğrenen Debra, 6. sezon boyunca çeşitli durumlarla analiz edilmişti. Sevdiği ve değer verdiği Emniyet Amiri Matthews’un skandalına sessiz kalmıştı. Gittiği terapi seanslarından da Dexter’a duyduğu sevgisinin artık bir kardeş sevgisi değil tutkulu bir aşk olduğunu öğrenmiştik. Colleton ikili için ‘Görünen o ki, bu sezon Debra ve Dexter’ın ilişkilerindeki her türlü değişimi kullanacağız.’ gibi fazla detay vermeyen bir açıklama yaptı. Peki, Debra neler yapabilir? Onu tutuklayabilir, serbest bırakabilir, sevdiği hatta aşık olduğu için onu kabullenebilir veya tamamen ondan soğuyabilir. Baba yadigarı Matthews’un olayını görmemezlikten gelmişti. Bir Cinayet Masası Komiseri olarak gözlerinin önünde Dexter/kardeşi/aşkı tarafından işlenen cinayeti de görmemezlikten gelebilir mi? Debra’nın bu sezon başı dertte ve büyük çıkmazlar yaşayacak. Dexter’ında başı dertte çünkü oda neler olacağını bilemiyor. Bir sosyopatın özelliklerini taşıdığını vurgulayan Colleton, Dexter için ‘Onun dünyası da tepetaklak oluyor. O pişmanlık, suçluluk ve Debra’yı hayal kırıklığına uğratma gibi duygularla hiç uğraşmamıştı. Şimdi ise içinde büyüyen bir şüphe var; Debra onu tutuklayabilir.’ Bu sezon savunmasız, daha önce yaşamadığı duygularla uğraşmak zorunda olan ve özgürlüğü kısıtlanmış bir Dexter göreceğiz. 

Sara Colleton’ın verdiği bir diğer önemli haber ise, Baş Komiser LaGuerta hakkında. Baş Komiser, Dexter’ın suç mahallinde düşürdüğü kan örneklerinden birini bulacak. Daha önce LaGuerta’nın ‘Bay Harbor Kasabı’ davasında karşılaştığı bu kan örneği onu Dexter’ın Karanlık Yolcusu’na daha da yaklaştıracak. Colleton bu detayı şu şekilde açıkladı ‘Herkes LaGuerta’nın sevdiği dostu Çavuş Doakes’un ‘Bay Harbor Kasabı’ olduğunu düşünmüştü. Doakes öldüğünde Bay Harbor Kasabı’da ölmüş ve dava kapanmıştı. Şimdi LaGuerta şüphelenmeye başlıyor: Bay Harbor Kasabı hala hayatta mı? Dostum Doakes’un nasıl masum olduğunu ispatlayabilirim? Bu sessizce başlayan şüphe sonunda Dexter’a yaklaşıyor. LaGuerta’nın Doakes’un adını temize çıkarmaya çalışmasını izlemek çok ilginç olacak.’

Colleton, dizinin kadrosuna yeni katılan isimlerden de bahsetti. Daha önce önemli bir çok yapımda karşımıza çıkan  Ray Stevenson, Jason Gedrick ve Yvonne Strahovski’de dizinin kadrosunda yer alacak. Ray StevensonIsaac’ karakterini canlandıracak. Miami’de çok sayıda kulübe sahip olan ve aynı zamanda bir suç şebekesinin başı olan Isaac, Miami’ye arkadaşını kimin öldürdüğünü bulmaya geliyor. Bir polis tarafından vurulduğunun bilgisini veren Colleton, bunun uzun bir hikaye olacağını söyledi. Jason Gedrick ise Isaac’in sahip olduğu Miami bölgesindeki kulüplerin müdürünü canlandıracak.  Yvonne Strahovski, ‘Hannah’ adlı karakteri oynayacak. Hannah küçük bir Florida kasabasını kendinden yaşça büyük bir adamla birlikte terk edip, beraber vahşi cinayetler işlemeye başlamış biri olarak karşımıza çıkacak. Yakalandıklarında ise Hannah, tüm kanıtları erkek arkadaşı aleyhine çevirir. Adam hapse girer ve Hannah yeni bir hayata başlar. Dexter’la yolları bir şekilde kesişecek olan Hannah için ColletonDexter’ın şimdiye kadar karşılaştığı tüm kadınlardan çok farklı olduğunu söyleyebilirim.” diyor ve aralarında bir aşk olabilir mi sorusuna bu olasılık her zaman var şeklinde cevap veriyor.

 

Reklamlar

1 Yorum

Filed under DİZİ HABER, YABANCI

One response to “DEXTER // 7. SEZON DETAYLARI

  1. Geri bildirim: DEXTER // 7. SEZON // PROMO |

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s