AMERICAN HORROR STORY ‘ASYLUM’ // KARAKTERLERİ TANIYALIM // VİDEO

– Yazı Spoiler içerir- 1960’ların tımarhanesi, papaz ve rahibeler tarafından yönetiliyor. Bizce bu bile yeterliydi çünkü işin başında Ryan Murphy gibi deneyimli ve başarılı bir isim var. Ama hayır bu ona yetmemiş, onun mükemmel korku tarifine bakalım: ‘İnsanlar korkmak istiyorlar. Bende ne görmek istiyorsam onu yazıyorum. Ben Uzaylılardan, nazilerden ve rahibelerden korkuyorum. Ve işte mükemmel bir dehşet ve korku karışımı.’ Dediği gibiyse bizi yine farklı ve ürkütücü karakterler ve hikayeler bekliyor. Sadist bir Rahibe, olası eski Nazi bir doktor, seks düşkünü kadın bir hasta, seri katiller, mutasyona uğramış insanlar hatta uzaylılar. American Horror Story: Asylum, (muhtemelen) 24 Ekim Çarşamba akşamı FX kanalında başlayacak. Peki kim hangi karakteri canladırıyor ve onların hikayesi ne biraz ona bakalım. Ayrıca Karakterlerin resimlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Rahibe Jude (Jessica Lange), bir rahibeden beklenen azizliğe ne yazıkki zerre kadar sahip değil. Karanlık geçmişi olan  Jude hastaneyi bir sadist gibi yönetiyor, hastalara acı verici ve yaratıcı cezalar vermekten çekinmiyor.

Dr. Thredson (Zachary Quinto) bir Psikiyatrist ve Rahibe Jude’un hastaneyi yönetme tarzıyla ilgili sorunları var. Sezon boyunca ikisinin çatışmalarını çok sık göreceğiz.

Dr. Arden (James Cromwell) size zararsız biri gibi gelebilir ama hiçde öyle biri değil. O kadar tuhaf biriki eski bir Nazi bile olabilir. Bunun için kurumun dışındaki ormana göz atmak yeterli, bunu yaptığınızda onun dehşet verici deneylerinin insanları mutasyona uğrattığını görebilirsiniz.

Rahibe Eunice (Lily Rabe) Rahibe Jude’un yardımcısı, bazı şeyleri biraz güç anlayan biri ama o daha fazlası olduğunu bize kanıtlayacak.

Papaz Timothy O’Hara (Joseph Fiennes) bir papazdan beklenen lütuf ve dindarlığının altında karanlık niyetleri olan biri ama onu dahada önemli yapan şey ise Rahibe Jude’un fantazilerinde çok fazla süslemesi.

Leo (Adam Levine) ve eşi Teresa (Jenna Dewan Tatum) ‘The Lovers’ diye adlandırılan yeni evli bir çift. Diğer karakterlerin aksine onlar bugünkü akıl hastanesini ziyaret ediyorlar ve oranın karanlık geçmişi onları çoktan etkisi altına almış durumda.

Kit (Evan Peters) karısını öldürmekle suçlanıyor, bu yüzden hastaneye kapatıldı ama o karısını uzaylıların kaçırdığını düşünüyor.

Lana (Sarah Paulson) lezbiyen bir gazeteci, amacı hastanenin karanlık sırlarını ortaya çıkarmak.

Shelley (Chloë Sevigny) hastaneye bir Nemfoman (*kabaca aşırı seks düşkünlüğü) olduğu için kapatılmış biri.  

Reklamlar

Yorum bırakın

Filed under DİZİ HABER, PROMO

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s